Mladí hasiči SDH Čachotín

Vážení spoluobčané,

žijeme tady ve vsi pohromadě, ale možná se všichni pořádně ani neznáme. My jsme MLADÍ HASIČI SDH Čachotín a chceme se Vám všem představit a nechat nahlédnout do toho, co vše děláme.

V tuto chvíli je nás 18 aktivních členů (5 mladších, 9 starších a 4 dorostenci). Scházíme se s našimi vedoucími Janem Pekárkem a Davidem Bártou každý týden (před soutěžemi i vícekrát a i o víkendech) a pečlivě trénujeme a připravujeme se na soutěže. Úspěchy na sebe nenechávají dlouho čekat. Také se účastníme úklidu listí na parketě a kolem OÚ.
Letošní sezonu HRY PLAMEN jsme začali již na podzim během Požární všestranosti (orientační běh, střelba, zdravověda, topografie, uvazování uzlů a hasicí prostředky) v Mírovce a minulý týden pokračovali jarním kolem (štafety, požární dvojice a útoky) v Kojetíně.

Družstvo mladších ve složení Nikol Boháčková, Jakub Pekárek, Marek Doležálek, Ondřej Ledvinka a Matěj Vacík (ano, opravdu je nás jen 5 – v ostatních družstvech konkurence je 7 soutěžících) skončilo na krásném 2. místě a postoupilo do Okresního kola v Havlíčkově Brodě, které se uskuteční tuto sobotu 24. 5. 2014. Toto se povedlo již před dvěma lety, kdy skončili na 5. místě z celého okresu a měli celkově 2. nejrychlejší útok.
Také tu máme reprezentantky, které budou běhat za dorost také v Havlíčkově Brodě v neděli 25. 5. 2014 (Adéla Julišová, Tereza Julišová a Zuzana Boháčková).

Družstvo starších ve složení Barbora Štěpánová, Kristýna Kučerová, Adéla Musílková, Jan Novotný, Zuzana Boháčková, Natálie Doležálková, Michal Švorc, Michaela Pekárková a Anežka Štěpánová se již plně připravuje na 3. ročník Havlíčkobrodské ligy požárního útoku, která se letos skládá ze 6 soutěží, jejichž výsledky se sčítají a v polovině září budeme vědět, jak se všem dařilo. Této soutěže se účastní i mladší družstvo (v roce 2012 – v jiné sestavě – skončilo celkově na 2. místě).

Jsou mezi námi i děti z okolních vesnic (a my jsme tomu rádi, protože to jsou naši kamarádi), které potřebujeme, protože v té trošce nadšených, co nás tady je, se tento sport dělat nedá. Loni bylo dokonce starších tak málo, že bylo nuceno se spojit s družstvem Kojetína (vlastní družstvo se nepodařilo sestavit) a s nimi se jim zadařilo dostat se až na okres. Barbora Štěpánová a Michaela Pekárková dokonce pravidelně vypomáhají v rámci ligy i družstvu starších z Kojetína – ke vší spokojenosti.

Jako jedni z mála reprezentujeme naši obec, děláme jí jen dobré jméno a hrdě nosíme její nápis na dresu. Nesedíme u televize a počítače, ale učíme se spolupracovat, podporovat se navzájem, dodávat si odvahy a také spolu sdílet radosti.

Držte nám palce 🙂

mladí hasiči

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.