Obecně závazná vyhláška obce Čachotín 1/2015 – odpady

Zastupitelstvo obce Čachotín se na svém zasedání dne 3. února 2015 usneslo vydat Obecně závaznou vyhlášku obce č. 1/2015.

Tato vyhláška stanovuje systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících  na území obce Čachotín, včetně nakládání se stavebním odpadem.

Vyhlášku v celém jejím znění je možné zobrazit zde.

Vyhláška je také k dispozici na tomto webu v sekci Úřední deska / Vyhlášky obce, formuláře.

Oznámení o zahájení správního řízení – kácení dřevin

Dne 7. 1. 2015 podal místostarost obce Čachotín Jan Pekárek žádost o svolení kácení dřevin rostoucích mimo les, dle připravovaného projektu Úpravy veřejných prostranství.

Uvedeným dnem bylo zahájeno správní řízení.

Detaily správního řízení, včetně zákresu zamýšlených stromů ke kácení v katastrální mapě zobrazíte ZDE.

Výsledky voleb do obecního zastupitelstva 10. a 11. 10. 2014

Volby do obecního zastupitelstva, které se konaly v pátek a sobotu 10. a 11. 10. 2014 přinesly tyto výsledky:

Jedinou přihlášenou kandidátkou bylo Sdružení nezávislých kandidátů – Legionáře Sobotky. Jednotliví kandidáti obdrželi tyto počty hlasů:

  • Petr Juliš = 31
  • Bohumil Ledvinka = 35
  • Jana Novotná = 47
  • Jan Pekárek = 39
  • Jaroslava Pešková = 41
  • Antonín Pospíchal = 38
  • Jiří Rychlý = 46

Všichni uvední byli zvolení do obecního zastupitelstva, které nyní na své úvodní schůzi bude volit starostu obce na nové funkční období.

Zápis o výsledku voleb je možné zobrazit zde.

Děkujeme všem občanům, kteří se voleb zúčastnili!

Mladí hasiči SDH Čachotín

Vážení spoluobčané,

žijeme tady ve vsi pohromadě, ale možná se všichni pořádně ani neznáme. My jsme MLADÍ HASIČI SDH Čachotín a chceme se Vám všem představit a nechat nahlédnout do toho, co vše děláme.

V tuto chvíli je nás 18 aktivních členů (5 mladších, 9 starších a 4 dorostenci). Scházíme se s našimi vedoucími Janem Pekárkem a Davidem Bártou každý týden (před soutěžemi i vícekrát a i o víkendech) a pečlivě trénujeme a připravujeme se na soutěže. Úspěchy na sebe nenechávají dlouho čekat. Také se účastníme úklidu listí na parketě a kolem OÚ.
Letošní sezonu HRY PLAMEN jsme začali již na podzim během Požární všestranosti (orientační běh, střelba, zdravověda, topografie, uvazování uzlů a hasicí prostředky) v Mírovce a minulý týden pokračovali jarním kolem (štafety, požární dvojice a útoky) v Kojetíně.

Družstvo mladších ve složení Nikol Boháčková, Jakub Pekárek, Marek Doležálek, Ondřej Ledvinka a Matěj Vacík (ano, opravdu je nás jen 5 – v ostatních družstvech konkurence je 7 soutěžících) skončilo na krásném 2. místě a postoupilo do Okresního kola v Havlíčkově Brodě, které se uskuteční tuto sobotu 24. 5. 2014. Toto se povedlo již před dvěma lety, kdy skončili na 5. místě z celého okresu a měli celkově 2. nejrychlejší útok.
Také tu máme reprezentantky, které budou běhat za dorost také v Havlíčkově Brodě v neděli 25. 5. 2014 (Adéla Julišová, Tereza Julišová a Zuzana Boháčková).

Družstvo starších ve složení Barbora Štěpánová, Kristýna Kučerová, Adéla Musílková, Jan Novotný, Zuzana Boháčková, Natálie Doležálková, Michal Švorc, Michaela Pekárková a Anežka Štěpánová se již plně připravuje na 3. ročník Havlíčkobrodské ligy požárního útoku, která se letos skládá ze 6 soutěží, jejichž výsledky se sčítají a v polovině září budeme vědět, jak se všem dařilo. Této soutěže se účastní i mladší družstvo (v roce 2012 – v jiné sestavě – skončilo celkově na 2. místě).

Jsou mezi námi i děti z okolních vesnic (a my jsme tomu rádi, protože to jsou naši kamarádi), které potřebujeme, protože v té trošce nadšených, co nás tady je, se tento sport dělat nedá. Loni bylo dokonce starších tak málo, že bylo nuceno se spojit s družstvem Kojetína (vlastní družstvo se nepodařilo sestavit) a s nimi se jim zadařilo dostat se až na okres. Barbora Štěpánová a Michaela Pekárková dokonce pravidelně vypomáhají v rámci ligy i družstvu starších z Kojetína – ke vší spokojenosti.

Jako jedni z mála reprezentujeme naši obec, děláme jí jen dobré jméno a hrdě nosíme její nápis na dresu. Nesedíme u televize a počítače, ale učíme se spolupracovat, podporovat se navzájem, dodávat si odvahy a také spolu sdílet radosti.

Držte nám palce 🙂

mladí hasiči