VII. Dětský karneval 8.3.2015

Přinášíme fotografie z dalšího, již sedmého ročníku, Dětského karnevalu.

 

 

 

 

 

VI. Dětský karneval – 8. 3. 2014

Přinášíme fotografie z dalšího ročníku Dětského karnevalu, který 8. 3. 2014 pořádal pro děti jako každý rok SDH Čachotín.

Mladí hasiči SDH Čachotín

Vážení spoluobčané,

žijeme tady ve vsi pohromadě, ale možná se všichni pořádně ani neznáme. My jsme MLADÍ HASIČI SDH Čachotín a chceme se Vám všem představit a nechat nahlédnout do toho, co vše děláme.

V tuto chvíli je nás 18 aktivních členů (5 mladších, 9 starších a 4 dorostenci). Scházíme se s našimi vedoucími Janem Pekárkem a Davidem Bártou každý týden (před soutěžemi i vícekrát a i o víkendech) a pečlivě trénujeme a připravujeme se na soutěže. Úspěchy na sebe nenechávají dlouho čekat. Také se účastníme úklidu listí na parketě a kolem OÚ.
Letošní sezonu HRY PLAMEN jsme začali již na podzim během Požární všestranosti (orientační běh, střelba, zdravověda, topografie, uvazování uzlů a hasicí prostředky) v Mírovce a minulý týden pokračovali jarním kolem (štafety, požární dvojice a útoky) v Kojetíně.

Družstvo mladších ve složení Nikol Boháčková, Jakub Pekárek, Marek Doležálek, Ondřej Ledvinka a Matěj Vacík (ano, opravdu je nás jen 5 – v ostatních družstvech konkurence je 7 soutěžících) skončilo na krásném 2. místě a postoupilo do Okresního kola v Havlíčkově Brodě, které se uskuteční tuto sobotu 24. 5. 2014. Toto se povedlo již před dvěma lety, kdy skončili na 5. místě z celého okresu a měli celkově 2. nejrychlejší útok.
Také tu máme reprezentantky, které budou běhat za dorost také v Havlíčkově Brodě v neděli 25. 5. 2014 (Adéla Julišová, Tereza Julišová a Zuzana Boháčková).

Družstvo starších ve složení Barbora Štěpánová, Kristýna Kučerová, Adéla Musílková, Jan Novotný, Zuzana Boháčková, Natálie Doležálková, Michal Švorc, Michaela Pekárková a Anežka Štěpánová se již plně připravuje na 3. ročník Havlíčkobrodské ligy požárního útoku, která se letos skládá ze 6 soutěží, jejichž výsledky se sčítají a v polovině září budeme vědět, jak se všem dařilo. Této soutěže se účastní i mladší družstvo (v roce 2012 – v jiné sestavě – skončilo celkově na 2. místě).

Jsou mezi námi i děti z okolních vesnic (a my jsme tomu rádi, protože to jsou naši kamarádi), které potřebujeme, protože v té trošce nadšených, co nás tady je, se tento sport dělat nedá. Loni bylo dokonce starších tak málo, že bylo nuceno se spojit s družstvem Kojetína (vlastní družstvo se nepodařilo sestavit) a s nimi se jim zadařilo dostat se až na okres. Barbora Štěpánová a Michaela Pekárková dokonce pravidelně vypomáhají v rámci ligy i družstvu starších z Kojetína – ke vší spokojenosti.

Jako jedni z mála reprezentujeme naši obec, děláme jí jen dobré jméno a hrdě nosíme její nápis na dresu. Nesedíme u televize a počítače, ale učíme se spolupracovat, podporovat se navzájem, dodávat si odvahy a také spolu sdílet radosti.

Držte nám palce 🙂

mladí hasiči

Dětský karneval 2013 – fotogalerie

Je za námi další ročník tradičního dětského karnevalu, který pořádá SDH Čachotín. Pokud chcete vidět, jaký byl, podívejte se na fotografie.

Vzpomínka na dětský karneval 2012

Další ročník tradičního dětského karnevalu se uskutečnil v Čachotíně v březnu 2012.

Proběhl další ročník Dětského karnevalu

Rok se s rokem sešel a společenský sál v Čachotíně ožil opět maskami, dětskými úsměvy a hromadou zábavy. Konal se další ročník Dětského karnevalu. Ten letošní byl vyšperkován účastí mažoretek a závěrečnou „sněhovou bouří“, která se nad všemi přítomnými dětmi rozpoutala a přinesla záplavu „sněhu“.

Chcete-li vidět, jak to na karnevale vypadalo, nebo si jen chcete připomenout jeho atmosféru, prohlédně si karnevalové fotoalbum!

O několik týdnů později, aby pomohli slunci hřát, uspořádali hasičky ze SDH pálení čarodějnic – odkaz na fotografie i z této akce naleznete zde.

Další fotoalba z činnosti SDH Čachotín naleznete přímo v sekci SDH Čachotín na těchto stránkách.